• Palvelut
  • Hakemisto
  • A
  • B
  • E
  • F
  • H
  • I
  • J
  • K
  • L
  • M
  • N
  • O
  • P
  • R
  • S
  • T
  • U
  • V
  • W
  • V
  • Y
  • Ä
Kirjasto
Maakuntantakirjaston kokoelmavastuualueet

Maakuntakirjastotyön vastuualueet Rovaniemen kaupunginkirjasto –Lapin maakuntakirjastossa

Aikuisten kaunokirjallisuus
Helena Kokko
helena.kokko@rovaniemi.fi
Aikuisten kaunokirjallisuus, vieraskieliset
Kati Lukkarinen
kati.lukkarinen@rovaniemi.fi
Aikuisten kaunokirjallisuus, sarjakuvat
Kati Vuontisjärvi
kati.vuontisjarvi@rovaniemi.fi
Aikuisten tietokirjallisuus, luokat 0, 30-32, 34-38, 70-77
Kati Vuontisjärvi
kati.vuontisjarvi@rovaniemi.fi
Aikuisten tietokirjallisuus, luokat 1, 2, 33, 39, 79, 9
Eija Rajanen
eija.rajanen@rovaniemi.fi
Aikuisten tietokirjallisuus, luokat 4, 5, 6
Pasi Rantanen
pasi.rantanen@rovaniemi.fi
Aikuisten pelit, aikuisten ja nuorten elokuvat 
Kati Vuontisjärvi
kati.vuontisjarvi@rovaniemi.fi
e-aineistot
Kati Vuontisjärvi
kati.vuontisjarvi@rovaniemi.fi
Lappi-osaston maakuntakokoelma
Mari Ekman
mari.ekman@rovaniemi.fi
Lastenkirjallisuus (kauno ja tieto)
Liisa Tastula
liisa.tastula@rovaniemi.fi
Lasten av-aineisto (elokuvat, pelit, äänitteet)
Liisa Tastula
liisa.tastula@rovaniemi.fi
Lehdet
Eija Rajanen
eija.rajanen@rovaniemi.fi
Musiikki
Marko Niemelä
marko.niemela@rovaniemi.fi
Nuortenkirjallisuus (kauno ja tieto)
Kimmo Korteniemi
kimmo.korteniemi@rovaniemi.fi
Nuorten av-aineisto (pelit, äänitteet)  

Kimmo Korteniemi
kimmo.korteniemi@rovaniemi.fi
Saamelaiskokoelma
Irene Piippola
irene.piippola@rovaniemi.fi