Yleisölle avoimet tilaisuudet

PERJANTAI 26.5.

Sampokeskus
12.00 – 18.00 pop up nuorisotila Nuoppari. Tila on esteetön.

Kansalaistori

Open stage -tanssiesityksiä
12.00 De DansElle: Club of the broken hearted woman, Seinäjoki
12.15
12.30 Hot Cakes: Vassijaure, Rovaniemi
12.45
13.00 Oulu opiston taidekoulu, showdancers yli 13-vuotiaat: Sotalapset, Oulu
13.15 Tanssistudio Point EK-junnut: REM, Kaarina
13.30 Katso: Aamun valkeus, Oulu
13.45
14.00 Giehtaruohttasa nieiddat: Ealaskas dovddut, Enontekiö/Karesuvanto
14.15 Tanssistudio Dance Art STVRDUST: two types, Hyvinkää/Riihimäki
14.30 
14.40
15.00 Apinalauma: Selkä seinää vasten, Rusko
15.15 Loviisan Tanssiopisto: Thoughts, Loviisa
15.30 Hurja Piruetti: Koski, Raasepori
15.45 
16.00
16.15  
16.30 MyDance, jazztanssi: Rannalla, Kuhmo
16.45 ODA, solisti: 3th Shade Variation baletista La Bayadere, Oulu
17.00 Function streetdance crew: Function, Raasepori
17.15 Tanssikoulu IV, Revontuli-opisto: Selkään puukottajat, Sodankylä
17.30 Porvoon Tanssiopisto: Romanssi
17.45 Hot Cakes, Rovaniemi
Tapahtumapaikka on esteetön.


Avajaiskulkue Lordin aukio - Rovakatu – Kaupungintalo

18.00 – 19.00

Avajaisdisco
Pe 26.5. klo: 20.30-22.00
Juken Disco nuorisokeskus Mondella avajaisten jälkeen. Tapahtumapaikka on esteetön.

LAUANTAI 27.5.

Sampokeskus
10.00 – 18.00 pop up nuorisotila Nuoppari. Tila on esteetön.

Lordin aukio
Lapin Kansan avoimet ovet
10.55  Urheiluopiston tanssinopiskelijat / katutanssi
11.55 Hot Cakes: show dance, Rovaniemi
12.55

Open stage -tanssiesityksiä
14.00 Starline Cheer and Dance school: cheertanssi, Rovaniemi
14.15 Helsingin tanssiopiston Workshop-ryhmä: Pandora’s box, Helsinki
14.30 Balettikoulu Hannele Suomalainen, baletin erikoiskoulutusryhmä 2: Metsänhengettäret, Tampere
14.45
15.00 Daebak Sagon, Murmansk
15.15 Hot Cakes: disco dance, Rovaniemi
15.30 ChicatZillas: Night at the Museum, Espoo
15.45 Aanaar BGirls: Magic, Inari
16.00 Lapin Tanssiopisto: Hulahula, rumbita & periodi, Rovaniemi
16.15 Minimidancers: Pienten kananpoikien tanssi, Parainen
16.30 Hämeenlinnan Tanssi- ja Liikuntakeskus: Geometriania, Hämeenlinna
16.45 Lappeenrannan tanssiopisto: Myrskyluodon Maija, Lappeenranta
17.00 Tendency Kto: Juhlat, kohtaus 3, Kerava
17.15 Artimals, Dance Actions: Heilakka, Tampere
17.30 Porvoon tanssiopisto: Flickan, Porvoo
17.45 Block Crew (Break edistyneet + Street 5): Oravanpyörillä, Mikkeli

20.00 – 22.00 ilmaiskonsertti Isac Elliot, The Youths

Ikke3.jpg     13654331_1156262521061019_3617245839011562449_n (1).jpg

Tapahtumapaikka on esteetön.


Kaupungintalo, Kansalaistori

10.00 – 18.00 Kulttuurimarkkinat

Moves Kulttuurimarkkinat.jpg

 

10.00 - 18.00 Open stage –esityksiä
10.00 Roosa Heiska: Baletista giselle 1näytös, pas de deuxs tytön variaatio, Riihimäki
10.10 Mattien ja Maijojen Juniorit: Hauho - polkka, Hollola
10.20 Starline Dance School: Pole Kids, Rovaniemi
10.30 Cross Move Company ek lapset: Oho?! Oulu
10.40 POWWW!: Hoida hommas, se on kasvuu! Pyhtää
10.50 Kuopion konservatorio: Ryhmävalinta, Kuopio
11.00 Tanssistudio Dance Art Mini Pro: Neuroosi, Hyvinkää
11.10 Taidetehtaan Tanssikoulu Break koreo: Break on the Oriental Express, Porvoo
11.20 Nykytanssi Jatko 5: She’s a Pirate, Lahti
11.30 Hot Cakes, Rovaniemi
11.40 Lapin Tanssiopisto; Hulahula, rumbita & periodi, Rovaniemi
11.50 Flamencon erityiskoulutusryhmä (EKR) 2: Ole Finlandia 100 años!, Lohja
12.00 Kristallitytöt: I’m gonna knock you out, Kuhmo
12.10 Nyky 5-6: 30 minutes before I go, Mikkeli
12.20
12.30 Baletti- ja liikuntakoulu: Storm, Hanko
12.40 Tanssin erikolaiset: Easy, Lahti
12.50 Dance Action Kids: Siivouspäivän kapina, Pirkanmaa
13.00 Tanssikoulu Tanssitiimi: Hoppu! Turku
13.10 Baletti- ja liikuntakoulu: Hit the Dancefloor, Hanko
13.20 Baletti- ja Liikuntakoulu: Gypsy Dance, Hanko
13.30 Opetusteatteri Rikka, Vantaan tanssiopisto: Viiden askel, Vantaa
13.40 DSF Juniorit: Japanilainen puutarha, Turku
13.50 Tampereen Balettiopisto Birgitta Kiviniemi-Cheremeteff: Heijastus, Tampere
14.00 Hot Cakes, Rovaniemi
14.10 Trilli, nuorisoseura Katrilli: Tanssia tahtoisin, Helsinki
14.20 Lapin Tanssiopisto: Hulahula, rumbita & periodi,, Rovaniemi
14.30 Starline Dance School: Pole Kids, Rovaniemi
14.40 DCA Minit: Afrikkalaisittain, Espoo / Helsinki
14.50 Hot Cakes, Rovaniemi
15.00 Helsingin tanssiopiston showintensiiviryhmä Velosés: Not all who wonder are lost, Helsinki (säestysryhmä)
15.10 Flamenco Artico, Rovaniemi
15.20 Cat People Hip hop keskistaso: Pahisjengi ostarilla, Joensuu
15.30 Elina Manikainen, Baletti 3: Charlie, Mikkeli
15.40 Kronos, Sodankylän Tanssi ry: Puolimieli, Sodankylä
15.50  
16.00 Ballet Kaukametsä: Auroran variaatio baletista Prinsessa Ruusunen, Kajaani
16.10 DanceNow Latindancers: Under the hanging tree, Kauniainen
16.20 Baletti- ja Liikuntakoulu: Metsätontut, Hanko
16.30 Ballet Kaukametsä: Dance of the Toy Trumpets baletista PÄHKINÄNSÄRKIJÄ, Kajaani
16.40 Arkipelag Danceteam, Musiikkiopisto Arkipelag: Metsä, Parainen
16.50 Helsingin tanssiopiston klassisen baletin jatko 4: Deadline, Helsinki
17.00 Lahti Kingz: Fabulous, Lahti
17.10 Indian Step Crew: Technology, Kajaani
17.20 Motoran Vinhakat, Nuorisoseura Motora ry: Alennusten syövereissä, Joensuu
17.30 Jungle Baez: The Baez, Lahti
17.40 Ultrat, Tamara Rasmussen Opisto: Oma juttu, Helsinki
17.50 Flamenco Artico, Rovaniemi
Tapahtumapaikka on esteetön.

SUNNUNTAI 28.5.

Kaupungintalo, Kansalaistori


Open stage -tanssiesityksiä
10.00
10.10 Tampereen Balettiopisto Birgitta Kiviniemi-Cheremeteff: Incredible Man, Tampere
10.20 3D Crew: Clown, Mikkeli
10.30 CHTTeens: Bring the Family, Hollola
10.40 Valmennusryhmä Helmet, Eurajoen Voimistelijat: Jazz-Proggis, Eurajoki
10.50 Senja Miettinen, Musiikkiopisto Arkipelag: Variaatio Les Sylphides baletista, Parainen
11.00 Jamikids, Tanssistudio Jami: Gaia
11.10 Dance Action Street Kids: Street Life, Pirkanmaa
11.20 Jamiset, Tanssistudio Jami: Erinomanlainen!, Imatra
11.30 Jamigroup: Mind, Imatra
11.40
11.50 Lappeenrannan Tanssiopisto FivestCrew: BlurBlur, Lappeenranta
12.00 Nurmijärven Tanssiopisto: No Park(ing), Nurmijärvi

Tapahtumapaikka on esteetön.