• Palvelut
  • Hakemisto
  • A
  • B
  • E
  • F
  • H
  • I
  • J
  • K
  • L
  • M
  • N
  • O
  • P
  • R
  • S
  • T
  • U
  • V
  • W
  • V
  • Y
  • Ä
Perhe- ja sosiaalipalvelut
RoVaKan hallitus

Rovaniemen Vammais- ja Kansanterveysjärjestö ry
rovaniemi.fi/rovaka


HALLITUS 2017

Puheenjohtaja (2017)
Hannele Burtsov
, Lapin neuroyhdistys ry
Rajajääkärinkatu 4 A 17, 96100 Rovaniemi
puh. 040 415 8054
hannele.burtsov@gmail.com

Varapuheenjohtaja (2017)
Jarno Saapunki
, Rovaniemen Näkövammaiset ry
Leimaajankuja 2 B 8, 96460 Rovaniemi
puh. 040 551 2095
jarno.saapunki@pp.inet.fi

Sihteeri (2017)
Riitta Hautaniemi
, Rovaniemen keliakiayhdistys ry
Vapaudentie 18 A 9, 96100 Rovaniemi
puh. 040 561 6287
riitta.hautaniemi@pp2.inet.fi

Varajäsen 
Anneli Ylilokka, Lapin aivoyhdistys ry
Väylätie 44 a 23, 96300 Rovaniemi
puh.044-074 7256
ylilokka@luukku.com

JÄSEN (2017-18)
Iiris Hiukka
, Rovaniemen Reumayhdistys ry
Myllärintie 44 B, 96400  Rovaniemi
puh. 0400-428 025
iiris.hiukka@gmail.com

Varajäsen 
Hilkka Kangas, Pohjois-Suomen Syöpäyhdistys 
Vanamokatu 12 A 3, 96500 Rovaniemi
puh. 040-824 9070
hilikanposti@gmail.com

JÄSEN (2017-18)
Pauli Niemelä
, Rovaniemen Reumayhdistys ry
Eligonkankaantie 14, 97110  Rautionsaari
puh. 0400-949 070
paulinieme@gmail.com

Varajäsen
Jukka Siltanen, Rovaniemen Kehitysvammaisten Tuki ry
Susihukantie 9, 96900 Rovaniemi
puh. 040-555 1627
jukka.siltanen@pp1.inet.fi

JÄSEN (2017-18)
Seija Nikumaa
, Lapin Läänin Lihastautiyhdistys ry
Nivankyläntie 147,96100 Rovaniemi
puh. 040-562 6848
seija.nikumaa@pp.inet.fi

Varajäsen
Juhani Körkkö, Rovaniemen Parkinson kerho
Autionkuja 1,96800  Rovaniemi
puh. 040-356 8673
juhani.korkko@pp.inet.fi

JÄSEN (2017)
Minna Puustinen
, Lapin neuoyhdistys ry
Kiehiskuja 3 B 3, 96460  Rovaniemi
puh. 040-519 8060
minna.kuusela@pp9.inet.fi

Varajäsen
Pauli Saraniemi, Lapin läänin Lihastautiyhdistys ry
Kevätportti 4, 96190 Rovaniemi
puh. 044- 3494027
paulisara@gmail.com

JÄSEN (2017)
Veikko Kallionpää
, Rovaniemen Seudun Diabetesyhdistys ry
Vesikontie 8, 96500  Rovaniemi 
puh. 050-567 2823
veikko.kallionpaa@pp1.inet.fi

Varajäsen
Minna Muukkonen, Rovaniemen Invalidit ry
Vainiontie 8, 96300 Rovaniemi
puh. 040-411 1068
minna.muukkonen1@gmail.com

 

Kalenteri
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<huhtikuu 2017><<
huhtikuu 2017
xmtktpls
13     12
143456789
1510111213141516
1617181920212223
1724252627282930
18