• Palvelut
  • Hakemisto
  • A
  • B
  • E
  • F
  • H
  • I
  • J
  • K
  • L
  • M
  • N
  • O
  • P
  • R
  • S
  • T
  • U
  • V
  • W
  • V
  • Y
  • Ä
Perhe- ja sosiaalipalvelut
RoVaKan hallitus

Rovaniemen Vammais- ja Kansanterveys järjestöt ry

HALLITUS 2016 -17

Puheenjohtaja (2016)
Hannele Burtsov, Lapin neuroyhdistys ry
Rajajääkärinkatu 4 A 17, 96100 Rovaniemi 
puh. 040 415 8054
hannele.burtsov@gmail.com

Varapuheenjohtaja (2016)
Jarno Saapunki, Rovaniemen Näkövammaiset ry
Leimaajankuja 2 B 8, 96460 Rovaniemi
puh. 040 551 2095
jarno.saapunki@pp.inet.fi

Varajäsen
Pertti Ahokas, Lapin Epilepsiayhdistys ry
Louhikkotie 26 A 9, 96500 Rovaniemi
puh. 040 751 4528
pertti.ahokas@lshp.fi

Sihteeri (2016)
Riitta Hautaniemi, Rovaniemen keliakiayhdistys
Vapaudentie 18 A 9, 96100 Rovaniemi
puh. 040 561 6287
riitta.hautaniemi@pp2.inet.fi


Varajäsen
Anneli Ylilokka, Lapin aivoyhdistys ry
Väylätie 44 a 23, 96300 Rovaniemi
puh.044-074 7256
ylilokka@luukku.com

JÄSEN (2015-16)        
Iiris Hiukka, Rovaniemen Reumayhdistys ry
Myllärintie 44 B, 96400  Rovaniemi
puh. 0400-428 025
iiris.hiukka@gmail.com

Varajäsen
Reima Vaattovaara, Lapin läänin Lihastautiyhdistys ry
Ounasjoentie 75 B, 96190 Rovaniemi
puh. 0400-515 215
reima.vaattovaara@iki.fi    
    
JÄSEN (2015-16)    
Pauli Niemelä
, Rovaniemen Reumayhdistys ry
Eligonkankaantie 14, 97110  Rautionsaari
puh. 0400-949 070
paulinieme@gmail.com

Varajäsen
Matti Väliahdet
, Rovaniemen Kehitysvammaisten Tuki ry
Ylikyläntie 43, 96800 Rovaniemi
puh. 0400-399 116
matti.valiahdet@gmail.com

JÄSEN (2015-16)    
Anna-Stina Määttä
, Lapin Astma- ja Allergiayhdistys ry
Tupatie 1, 96600 Rovaniemi
annastinamaatta@gmail.com
puh. 040-722 8580

Varajäsen
Juhani Körkkö
, Rovaniemen Parkinson kerho
Autionkuja 1,96800  Rovaniemi
puh. 040-356 8673
juhani.korkko@pp.inet.fi

JÄSEN (2016-17)
Minna Puustinen
, Lapin neuroyhdistys ry
Kiehiskuja 3 B 3, 96460  Rovaniemi
puh. 040-519 8060
minna.puustinen3@gmail.com   

Varajäsen
Pauli Saraniemi, Lapin läänin Lihastautiyhdistys ry
Kevätportti 4, 96190 Rovaniemi
puh. 044- 3494027
paulisara@gmail.com

JÄSEN (2016-17)
Veikko Kallionpää
, Rovaniemen Seudun Diabetes yhd. ry
Vesikontie 8, 96500  Rovaniemi
puh. 050-567 2823
veikko.kallionpaa@pp1.inet.fi    

Varajäsen
Minna Muukkonen
, Rovaniemen Invalidit ry
Vainiontie 8, 96300 Rovaniemi
puh. 040-411 1068
minna.muukkonen1@gmail.com    



Kalenteri
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<syyskuu 2016><<
syyskuu 2016
xmtktpls
35   1234
36567891011
3712131415161718
3819202122232425
392627282930  
40