Musiikin toimipisteet


Lappia-talo: Jorma Eton tie 8 B, 96100 Rovaniemi/Helena-sali, Studio, MuHa-luokat 159 ja 276 
Sodankylän toimipiste, Tähtikunnan koulu, Unarintie 33, 99600 Sodankylä

Maanantai
Helena-sali (2. krs)
  • Nokkahuiluyhtye Kuura16.00–17.00 Katri Ristolainen
    Lisätiedot
  • Huiluorkesteri Viima17.15–18.00 Laura Raudaskoski
    Lisätiedot
  • Huiluryhmä Vinkka18.15-19.15 Laura Raudaskoski
    Lisätiedot
Studio (1. krs)
  • Superbändi16.00–16.45 Aino Vuorenmaa
    Lisätiedot
  • Rytmimusiikin hahmotusaine RyHa ryhmä 117.00–17.45 Petteri Arvola
    Lisätiedot
  • Uudet tuulet17.45–18.30 Petteri Arvola
    Lisätiedot
MuHa-luokka 159 (1. krs)
  • Musiikin hahmotusaine MuHa 2a ryhmä 115.00–16.00 Essi-Noora Hirvelä
    Lisätiedot
  • Essin vartti16.00–16.15 Essi-Noora Hirvelä
    Lisätiedot
  • Syventävien säveltapailu16.30–18.00 Essi-Noora Hirvelä
    Lisätiedot
  • Musiikin hahmotusaine 1a ryhmä 118.00–19.00 Essi-Noora Hirvelä
    Lisätiedot
MuHa-luokka 276 (2. krs)
  • Musiikin hahmotusaine MuHa 2a15.00–16.00 Silja Hurtig-Veteläinen
    Lisätiedot
  • Musiikin hahmotusaine Muha 2b ryhmä 116.00–17.00 Silja Hurtig-Veteläinen
    Lisätiedot
  • Syventävien säveltapailu17.30–19.00 Silja Hurtig-Veteläinen
    Lisätiedot
Sodankylä
  • Sodankylän musiikin hahmotusaine 2b15.00-15.45 Tita Vester-Mäkinen
    Lisätiedot
  • Sodankylän musiikin hahmotusaine 1a16.00-16.45 Tita Vester-Mäkinen
    Lisätiedot
  • Sodankylän Musiikin hahmotusaine 1b17.00-17.45 Tita Vester-Mäkinen
    Lisätiedot
Tiistai
Helena-sali (2. krs)
  • Revontulijouset17.00–18.00 Linda Tuominen
    Lisätiedot
  • Pähkinänsärkijä-orkesteri18.00–19.30 Inka Puhakka
    Lisätiedot
Studio (1. krs)
  • Rytmimusiikin hahmotusaine RyHa ryhmä 216.00–16.45 Aino Vuorenmaa
    Lisätiedot
  • Bebetzh-band17.15–18.00 Eero Aakala
    Lisätiedot
  • Oranssit miehet18.00–18.45 Eero Aakala
    Lisätiedot
MuHa-luokka 159 (1. krs)
  • Musiikin hahmotusaine MuHa 1a ryhmä 215.00–16.00 Essi-Noora Hirvelä
    Lisätiedot
  • Musiikin hahmotusaine MuHa 2a ryhmä 216.00–17.00 Essi-Noora Hirvelä
    Lisätiedot
  • MuHa 1 (2013 syntyneet tai sitä vanhemmat)17.30–18.30 Essi-Noora Hirvelä
    Lisätiedot
  • Musiikin hahmotusaine MuHa 3 Aikuiset18.30–19.30 Essi-Noora Hirvelä
    Lisätiedot
MuHa-luokka 276 (2. krs)
  • Musiikin hahmotusaine MuHa 2b ryhmä 215.00–16.00 Silja Hurtig-Veteläinen
    Lisätiedot
  • Musiikin hahmotusaine MuHa 3 ryhmä 116.00–17.00 Silja Hurtig-Veteläinen
    Lisätiedot
  • Syventävien säveltapailu17.30–19.00 Silja Hurtig-Veteläinen
    Lisätiedot
Keskiviikko
Helena-sali (2. krs)
  • Tanssimuskarit s.2018 ja s.2019 16.15–17.15 Teija Enroth, Satu Posio
    Lisätiedot
  • Klarinettiyhtye, pienet17.15–18.00 Esko Parikka
    Lisätiedot
  • Klarinettiyhtye, isot18.00–18.45 Esko Parikka
    Lisätiedot
Studio (1. krs)
  • Musiikkiteknologia vastaanottoaika16.00-16.45 Petteri Arvola
    Lisätiedot
  • Rytmimusiikin hahmotusaine RyHa ryhmä 317.00–17.45 Aino Vuorenmaa
    Lisätiedot
  • Rytmimusiikin hahmotusaine RyHa ryhmä 417.45–18.30 Aino Vuorenmaa
    Lisätiedot
  • Gimel18.30–19.15 Aino Vuorenmaa
    Lisätiedot
MuHa-luokka 159 (1. krs)
  • Musiikin hahmotusaine Muha 1b ryhmä 115.00–16.00 Essi-Noora Hirvelä
    Lisätiedot
  • Yleinen musiikkitieto16.00–17.15 Essi-Noora Hirvelä
    Lisätiedot
  • Musiikin hahmotusaine MuHa 1b ryhmä 217.30–18.30 Essi-Noora Hirvelä
    Lisätiedot
  • Musiikin hahmotusaine MuHa 2 Aikuiset18.30–19.30 Essi-Noora Hirvelä
    Lisätiedot
MuHa-luokka 276 (2. krs)
  • Musiikin hahmotusaine MuHa 1b14.30–15.30 Silja Hurtig-Veteläinen
    Lisätiedot
  • Musiikin hahmotusaine Muha 3 ryhmä 215.30–16.30 Silja Hurtig-Veteläinen
    Lisätiedot
  • Yleinen musiikkitieto17.00-18.15 Silja Hurtig-Veteläinen
    Lisätiedot
Sodankylä
  • Sodankylän Yleinen musiikkitieto + MuHa 3b16.00-17.00 Tita vester-Mäkinen
    Lisätiedot
Torstai
Helena-sali (2. krs)
  • Nokkahuiluyhtye Kide15.15–16.00 Katri Ristolainen
    Lisätiedot
  • Vanhan musiikin yhtye16.00–17.00 Anna Rainio
    Lisätiedot
  • Liedstudio17.00–17.45 Minna Sallinen
    Lisätiedot
  • Oratorio17.45–18.30 Julia Pihavainio
    Lisätiedot
Studio (1. krs)
  • Lauluryhmä 216.15-17.15 Aino Vuorenmaa
    Lisätiedot
  • Rytmimusiikin hahmotusaine RyHa ryhmä 517.30–18.15 Eero Aakala
    Lisätiedot
  • Bändi Dr. Avocado18.15–19.00 Eero Aakala
    Lisätiedot
MuHa-luokka 276 (2. krs)
  • Musiikin hahmotusaine MuHa 1a14.30–15.30 Silja Hurtig-Veteläinen
    Lisätiedot
  • MuHa 1 (2013 syntyneet tai sitä vanhemmat)15.30–16.30 Silja Hurtig-Veteläinen
    Lisätiedot
  • Syventävien harmoniaoppi17.00–18.30 Silja Hurtig-Veteläinen
    Lisätiedot
Perjantai
Helena-sali (2. krs)
  • Syventävien opintojen oppilaiden säestys15.45–16.30 Maria Kluen
    Lisätiedot
  • Colourstrings-viuluryhmä16.30–17.30 Igor Arias
    Lisätiedot
  • Yleinen musiikkitieto ryhmä 215.00-16.00 Laura Raudaskoski
    Lisätiedot
MuHa-luokka 276 (2. krs)
  • Musiikin hahmotusaine 2b ryhmä 314.30–15.30 Silja Hurtig-Veteläinen
    Lisätiedot
  • Musiikin hahmotusaine Muha 3 ryhmä 315.30–16.30 Silja Hurtig-Veteläinen
    Lisätiedot