• Palvelut
  • Hakemisto
  • A
  • B
  • E
  • F
  • H
  • I
  • J
  • K
  • L
  • M
  • N
  • O
  • P
  • R
  • S
  • T
  • U
  • V
  • W
  • V
  • Y
  • Ä
Perhe- ja sosiaalipalvelut
RoVaKan hallitus

Rovaniemen Vammais- ja Kansanterveysjärjestö ry
rovaniemi.fi/rovaka

H A L L I T U S   2 0 1 9

Toimiaika
2019 Juho Hiltunen, puheenjohtaja
Rovaniemen näkövammaiset 
040 77 30 352
juho.hiltunen@gmx.com

2019 Tarja Hänninen, varapuheenjohtaja
Rovaniemen Invalidit ry
0400 843 514
tarja.hanninen@pp3.inet.fi  

2019 Anneli Ylilokka, varajäsen
Lapin aivoyhdistys ry
044 074 7256
ylilokka@luukku.com

2019 Jukka Siltanen, jäsen
Rovaniemen Kehitysvammaisten Tuki ry
040 555 1627
jukka.siltanen@pp1.inet.fi 

Olavi Leinonen, varajäsen
Lapin munuais- ja maksayhdistys ry
040 56 11 293
oleinonen47@gmail.com

2019 Pertti Ollonen, jäsen
Lapin CP-yhdistys ry
040 538 4319
ollonen.pertti@gmail.com  

Anneli Sundström, varajäsen
Lapin Muistiyhdistys ry
040 514 6087
a.sundstrom@luukku.com

2019-20 Seija Nikumaa, jäsen
Lapin läänin Lihastautiyhdistys ry
040 562 6848
seija.nikumaa@pp.inet.fi

Pentti Vuontisjärvi, varajäsen
Rovaniemen Parkinsonkerho
p. 040 568 0214
pentti.vuontisjarvi@pp.inet.fi

2019-20 Kaisa Mattila, jäsen
Rovaniemen Reumayhdistys ry
p. 040 833 4797
kaisa.mattila@gmail.com

Minna Puustinen, varajäsen
Lapin neuroyhdistys ry
040 519 8060
minna.puustinen3@gmail.com 

2019-20 Kati Pelkonen, jäsen
Lapin Allergia-ja Astmayhdistys ry
p. 040 564 9203
pelkonenkati@gmail.com

Kalenteri
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<elokuu 2019><<
elokuu 2019
xmtktpls
31   1234
32567891011
3312131415161718
3419202122232425
35262728293031 
36